Prirodzený proces, ktorý začína narodením a spomaľuje sa s pribúdajúcim vekom, je aj rast, nech sa už týka čohokoľvek. Každý má v sebe zakódované, ako čo dorastie a kedy sa to zastaví. To isté platí aj pre vlasy, ktoré ak dosiahnu istú dĺžku alebo ak dosiahnete istý vek, viac s nimi nepohnete. Ak vám to, čo vám príroda uštedrila nepostačuje a vy chcete mať na hlave dlhú a hustú hrivu, na trhu vám sú k dispozzdrave dlhe blond vlasyícii rôzne podporné látky. Tabletky či špeciálne prípravky sú to, čo na rýchlejší rast vlasov zaberie. Samozrejme si ale musíte vyberať obozretne a s istotou. Je vôbec niečo také možné? Kto by vlastne túžil po takej hrive?

Mnoho vlasovo neuspokojených ľudí

Väčšinou sa poslednú otázku z predchádzajúceho odseku spytujú tí, ktorí majú dobré nadelenie. To znamená, že možno skôr túžia po niečom jemnejšom, než to, čo dostali do vienka. Hovorí sa, že každý chce to, čo nemá. Ale rozhodne by bol so svojou hustou hrivou spokojný každý, kto by okúsil útrapy mužov s plešinou alebo žien, ktorým už vidno pokožku hlavy. Vitamíny, tabletky na rast vlasov či iné prípravky ale môžu pomôcť aj mužov a ženám. A to bez ohľadu na to, či je vašim riešeným problémom vznikajúca plešina alebo si len chcete predĺžiť, zahustiť a skrášliť vaše kadere.

Z uvedených faktov teda vyplýva, že rast vlasov potrebujú stimulovať nielen ženy, ale aj muži. Práve mužské pohlavie je náchylnejšie na vypadávanie a oslabovanie korienkov a vlasových folikulov. Preto potrebujú aspoň externú podporu, ktorú dosiahnete napríklad pomocou tabletiek na rast vlasov. Dĺžka a hustota hrivy ale trápi najmä ženy, ktoré si zgustnú na dĺžke, hustote, zdraví a kráse ich koruny krásy. V niektorých prípadoch im v tom môže pomôcť hormonálna liečba, no tá zaberá len v niektorých prípadoch, hlavne ak je dôvodom spomalenia nárastu hormonálny problém. Je však aj mnoho iných faktorov, kedy dochádza k spomaľovaniu funkcie vlasového folikulu.

Prečo vlasy prestanú rásť?

Ak sa vám narastanie spomalí tak, že už si behom niekoľkých mesiacov ani nevšimnete, že sa vám ich dĺžka nejako zmenila, mohlo to spôsobiť viacero faktorov. V prvom rade sa obzrite späť na predchádzajúcu generáciu, teda vašich rodičov. Mali ten istý problém, pretože genetika je veľkým faktorom. Rast vlasov sa môže spomaliť aj v dôsledku hormonálnych zmien, prebiehajúcich chronických či akútnych chorôb, rapídnou stratou hmotnosti, zo stresu atď. No tabletky na konkrétny zdravotný problém vedia taktiež vyriešiť nepríjemnosti s hrivou.

Veľkým činiteľom je aj to, ak im nevenujete dostatočnú starostlivosť a správate sa ku ním grobiansky. V tomto prípade je grobianstvo časté fénovanie, žehlenie, farbenie nešetrnými farbami, násilné česanie, tupírovanie, ale aj nesprávna zvolená starostlivosť v podobe šampónu. Koľkokrát ste pokožke vašej hlavy dopriali zábal alebo dodatočnú kúru? Vitamíny, tabletky alebo prípravky na rast vlasov sú výborné aj ako prevencia pred vznikom problému, akým je napr. aj vypadávanie.

Ak vás ale riedkosť trápi odmalička, riešiť je to potrebné čím skôr. Jednotlivé prípravky na rast vlasov nie sú až tak finančne náročné a hlavné je to, že vydržia aj niekoľko mesiacov. Tabletky však zvyknú byť o niečo drahšie v porovnaní s inými možnosťami, no ich účinok zvykne byť silnejší. Len si je potrebné zvoliť tie správne a samozrejme obmedziť jednotlivé činitele, ktoré by mohli pôsobiť proti vášmu úsiliu. Genetiku veľmi nezmeníte, no pomocou špeciálnych prípravkov môžete jej vplyv utlmiť.

Zaručene fungujúce prípravky na rast vlasov

Ak hľadáte prípravky, či už v podobe vitamínov, tabletiek alebo šampónov, zábalov, balzamov, kondicionérov, sprejov či v iných skupenstvách, vedzte, že ste na ceste k ich nájdeniu. Najlepšie na tom je, že sa vám neponúka len tak hocičo prvé, na čo natrafíte, ale overené možnosti. Teda v každom prípade sa riaďte overenými možnosťami. Pretože tie bez spätnej väzby, ktoré možno ešte nikto nevyskúšal, vám nielenže nemusia pomôcť. V horšom prípade vám môžu dokonca uškodiť.

Vždy si vyberajte také prípravky a tabletky na rast vlasov, ktoré boli klinicky testované a ktoré už majú recenzie od reálnych užívateľov. fajčenie škodí vlasomTí najčastejšie prikladajú aj fotky, aby boli ich slová dokázateľné. Takto riskujete najmenej, že peniaze vyhodíte len tak do prázdna. Dokonca ani nemusíte veľa míňať na drahé procedúry, ktoré majú taktiež svoje trvanie. Pomocou odporúčaných a overených prípravkov, vitamínov či tabletiek na rast vlasov môže nastať zmena ich stavu pomerne rýchlo.

Nutné je ale rešpektovať niektoré nepísané zásady. Ako zdržať sa škodlivín, ktorými sú fajčenie a alkohol, prijímať viac vitamínov v podobe ovocia či zeleniny a piť dostatok vody. Všetky tieto faktory vedia pôsobenie rôznych prípravkov len umocniť. Určite sa sústreďte na také prípravky na rast vlasov, ktoré majú hlavne prírodné zloženie. Pretože vtedy vám hrozí najmenej, že sa niečo pri aplikácii pokazí. Veľmi vhodné je, ak sa v zložení nachádzajú také zložky ako A, B, C, železo, zinok či horčík. Čo najprírodnejšie zloženie prípravkov a tabletiek na rast vlasov vám čo najšetrnejšie dokáže zmeniť ich kvalitu, dĺžku a hustotu.

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.